خودرو

بررسی مشخصات پرادو + امکانات و قیمت

بلاک مگ | سرویس خودرو - پرادو یک خودروی شاسی بلند میانه قامت شهری به شمار می‌رود که نسبت نزدیکی با تویوتا لندکروز دارد. در واقع می‌توان پرادو را یکی از شاخه‌های جانبی خودروی لندکروز و از مشتقات این خودروی نام آشنا به شمار آورد. خودروی لندکروز از جمله محصولات قدیمی شرکت تویوتا است که سابقه‌ی تولید آن به دهه‌ی هشتاد میلادی می‌رسد. پس از آن خودروی لندکروز در قالب نسل‌های مختلف به حیات خود ادامه داد و زمینه‌ساز ساخت محصولات جدید و مشابهی شد.
 
در حال حاضر نمونه‌های موجود از خودروی Prado بر پایه پلتفرم J120 تویوتا طراحی می‌شود. نسل‌های پیشین این خودرو نیز از پلتفرم خانواده‌ی J تویوتا بهره می‌بردند و بر اساس پلتفرم J70 و J90 ساخته شده بودند. خودروی Prado به شکل عمده و محسوس در قالب نسل چهارم خود بود که وارد ایران شد. البته نمونه‌هایی از نسل سوم این خودرو نیز در بازار خودروی ایران عرضه گردید. از میان مدل‌های موجود از این خودرو که وارد بازار ایران شدند می‌توان به مدل‌های GX، VX، TX و TX-L اشاره کرد.
 
البته اکنون چند سالی است که دیگر خودروی Prado به ایران وارد نمی‌شود. دلیل این امر هم تغییر قوانین مربوط به واردات خودرو و ممنوعیت ورود خودوهایی است که از وجود موتوری با گنجایش بالاتر از 2500 سی‌سی بهره می‌برند. با این حال همچنان می‌توان به راحتی نسخه‌های دست دوم خودروی Prado را در بازار خودروی ایران یافت. از همین رو خالی از لطف نیست که در مطلب پیش رو به این خودروی شناخته شده و محبوب شاسی بلند بپردازیم و از توانایی‌های آن باخبر شویم. ابتدا بهتر است از مشخصات فنی این خودرو شروع کنیم.
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
خودروی پرادو از همان نسل‌های قدیمی‌تر خود علاوه بر مدل‌های بنزینی در قالب مدل‌های دیزلی نیز تولید می‌شد. با این حال این خودرو نیز مانند بسیاری از خودروهای وارداتی تنها در قالب مدل بنزینی وارد بازار خودروی ایران شده است. مدل وارداتی این خودرو که به صورت عمده در بازار عرضه شده، به یک موتور بنزین سوز تنفس طبیعی مجهز است که از گنجایشی معادل 3956 سی‌سی بهره می‌برد. موتوری که از وجود 6 سیلندر خورجینی و 24 سوپاپ از نوع DUAL VVTI برخوردار است.
 
حداکثر توان خروجی موتور به کار رفته در این خودرو معادل 271 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقیقه است و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز به 381 نیوتن‌متر با احتساب 4400 دور در دقیقه می‌رسد. اکثر نمونه‌های موجود از خودروی Prado در بازار ایران به جعبه دنده‌ی چهار سرعته خودکار یا پنج سرعته دستی مجهز هستند.
 
معمولا خودروهایی که از وجود جعبه دنده دستی بهره می‌برند شتاب بهینه‌تری را به نمایش می‌گذارند. با این حال خودروی پرادو چه در قالب نسخه‌ی دستی و چه در نسخه‌ی اتوماتیک خود از شتاب مناسبی بهره می‌برد.
 
 
قابلیت‌های خودری پرادو
 
 
به گونه‌ای که شتاب صفر تا صد این خودرو رقمی مابین 8.5 تا 9 ثانیه براورد می شود. رقمی که برای یک خودروی شاسی بلند شهری کاملا مناسب به نظر می‌رسد و وجهه‌ای اسپورت به آن می‌بخشد. حداکثر سرعت قابل دست‌یابی توسط این خودرو نیز رقم 200 کیلومتر در ساعت است.
 
اگرچه خودروی پرادو به لحظ توانایی‌های فنی حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد اما از نظر میزان مصرف سوخت نمی‌توان این خودرو را یک محصول توانمند نامید. میزان متوسط مصرف سوخت این خودرو در حالت چرخه‌ی ترکیبی حدود 12.5 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت است. رقمی که البته برای یک خودروی شاسی بلند چندان عجیب نیست اما در مجموع می‌توانست بهینه‌تر از حالت فعلی باشد.
 
این موضوع در مورد استاندارد آلایندگی این خودرو که روی حالت یورو 3 قرار دارد نیز صادق است. با این حال خودروی پرادو از نظر سیستم تعلیق و سیستم ترمز  به خوبی گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد و عملکرد مناسبی را به نمایش در می‌آورد. در مجموع خودروی پرادو به عنوان یک خودروی شاسی بلند و میانه قامت شهری تمام انتظارات مهم خریداران خود را برآورده می‌کند و به طور کامل نمره‌ی قبولی می‌گیرد. برای کسب آگاهی بیشتر از جزییات فنی این خودرو می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید.
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
طول خودرو 4950 میلی متر
عرض خودرو 1885 میلی متر
ارتفاع خودرو 1890 ميلی متر
فاصله‌ی موجود میان دو محور خودرو 2790 ميلی متر
نوع موتور خودرو  بنزین سوز تنفس طبیعی
تعداد سیلندر  6 سيلندر خورجينی
تعداد سوپاپ  24 سوپاپ از نوع DUAL VVTI
گنجایش موتور خودرو 3956 سی سی
حداکثر توان خروجی موتور خودرو    271 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور تولیدی موتور خودرو 381 نيوتن متر با احتساب 4400 دور در دقيقه
نوع جعبه دنده خودرو  4 سرعته اتوماتيک – 5 سرعته دستی
نوع سيستم تعليق جلوی خودرو    بازوی جناقی دوگانه
نوع سيستم تعليق عقب خودرو تعليق بادی چهار ميله‌ای
گنجایش مخزن سوخت خودرو    150 ليتر
نوع سیستم ترمز جلو    ديسكی خنک شونده
نوع سیستم ترمز عقب    ديسكی خنک شونده
اندازه و نوع لاستیک‌ها 265/65R18
 
امکانات خودری پرادو
 
 
امکانات و قابلیت‌های خودری پرادو
خودروی پرادو برای افزایش هر چه بیشتر ثبات و پایداری خود به سیستم‌های متعددی مجهز شده است. سيستم ترمز ضد قفل ABS و سيستم توزيع الكترونيكي نيروی ترمز EBD جزو قابلیت‌هایی هستند که در بسیاری از خودروهای جدید وجود دارند. بنابراین به کار رفتن آنها در خودروی Prado نکته‌ی عجیب و غیر منتطره‌ای محسوب نمی‌شود. سوای موارد یاد شده این خودرو به سیستم‌های مکملی نظیر ATRC نیز مجهز است. سایر قابلیت‌های مکمل که به منظور افزایش ثبات و پایداری در این خودرو گنجانده شده‌اند یا به منظور هدایت و کنترل هوشمند آن به کار رفته‌اند نیز به ترتیب زیر هستند.
 
سيستم كمكی ترمز BAS
سيستم كنترل پايداری خودرو VSC
سيستم كنترل لغزش خودرو TRC
سيستم مديريت كنترل پايداری پويا در خودرو VDIM
سيستم كنترل اتوماتيک سرعت هنگام حرکت در سر پایینی DAC
سيستم كنترل اتوماتيک سرعت هنگام حرکت در سر بالایی HAC
سیستم کنترل هوشمند یا کروز کنترل
خودروی Prado برای حفظ امنیت سرنشینان خود به تعداد قابل توجهی کیسه‌ هوای ایمنی مجهز شده است. این کیسه‌های هوا مواردی نظیر کیسه هوای ایمنی راننده، کیسه هوای ایمنی سرنشین صندلی جلو، کیسه هوای ایمنی پرده‌ای، کیسه هوای زانویی سرنشینان ردیف جلو و کیسه هوای ایمنی جانبی سرنشینان ردیف جلو و عقب را در بر می‌گیرد. این خودرو همچنین امکان رانندگی تحت سه حالت مختلف عادی، اسپورت و اقتصادی (رانندگی در حالت مصرف بهینه سوخت) را هم در اختیار رانندگان خود قرار می‌دهد.
 
به کمک سیستم هوشمند ورورد بدون کلید و همچنین دکمه‌ی استارت هوشمند، رانندگان این خودرو نیازی به استفاده از کلید برای تعامل با خودرو نخواهند داشت. از نظر برخورداری از امکانات رفاهی نیز این خودرو عملکرد بسیار مناسبی دارد. مسلما مهم‌ترین قابلیت رفاهی خودروی Prado سیستم سرگرمی آن است. این سیستم سرگرمی شامل یک نمایشگر 9 اینچی در بخش جلوی خودرو می‌شود. علاوه بر آن سرنشینان ردیف عقب این خودرو هم از نمایشگر مختص به خود برخوردارند.
 
 
نگاهی به خودروی پرادو
 
 
سیستم سرگرمی این خودرو همچنین شامل یک سیستم صوتی نسبتا مجهز می‌شود. سیستمی که علاوه بر امکان پخش رادیوی AM و FM از وجود قابلیت بلوتوث هم بهره می‌برد و در کنار پخش فایل‌های MP3 و DVD به درگاه USB و  AUX و درگاه مختص به آیپاد نیز مجهز است. سایر امکانات و قابلیت‌های مهم به کار رفته در خودروی پرادو را نیز می‌توانید در ادامه‌ی متن پیش رو به شکل فهرست‌وار مشاهده کنید.
 
مجهز به سنسور پارک عقب 
برخورداری از دوربين عقب همراه با قابلیت نمایش در نمایشگر اصلی خودرو
بهره‌مندی از كمربند ایمنی و سیستم ضد سرقت ايموبیلايزر 
وجود قفل مركزی
مجهز به سیستم مانیتورینگ فشار باد لاستیک‌ها 
برخورداری از فرمان برقی EPS تلسکوپی با قابلیت تنظیم که به روکش چرمی مجهز بوده و کلیدهای تنظیمات سیستم صوتی و کنترل‌های نمایشگر خودرو روی آن تعبیه شده است
امکان تنظیم صندلی راننده و سرنشین جلو به شکل برقی
بهره‌مندی از قابلیت سردکن در صندلی راننده و صندلی سرنشین جلو 
وجود تودوزی چرمی در خودرو 
برخورداری از آینه وسط الکتروکرومیک
بهره‌مندی از سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با قابلیت تنظیم سه گانه دما برای سرنشینان جلو و عقب خودرو
وجود نور پایین و نور بالای ال ای دی در سیستم روشنایی خودرو  
امکان روشن شدن اتوماتيک چراغ‌های جلوی خودرو
برخورداری از چراغ روشنايی روز و مه شكن
مجهز به سنسور باران
بهره‌مندی از تايمر برف پاک كن  
وجود شیشه‌های برقی در خودرو
برخورداری خودرو از آینه‌های تاشو برقی با خصلت جمع شوندگی اتوماتیک و امکان تنظیم برقی آنها
وجود راهنما روی چراغ‌های خودرو
بهره‌مندی از سان‌روف
مجهز به محفظه‌ی خنک کننده
وجود درب برقی برای صندوق عقب خودرو
همان گونه که مشاهده می‌شود خودروی شاسی بلند و نام آشنای تویوتا در تمام بخش‌های خود به امکانات و قابلیت‌های متعدد و متنوعی مجهز است. بنابراین از نظر آپشن نمی‌توان هیچ عیب و ایرادی را به این خودرو وارد دانست.
 
 
مشخصات ظاهری خودروی پرادو
 
 
مشخصات ظاهری خودروی پرادو
نوع طراحی ظاهری خودروی پرادو بیش از محصولات کراس اور و شبه شاسی بلند، به خودروهای شاسی بلند واقعی شباهت دارد. به این معنی که از پیچیدگی‌های مختص به ظاهر محصولات کراس اور که برای جلب نظر مشتری در نظر گرفته شده‌اند خبری در این خودرو نیست و همه چیز مانند محصولات شاسی بلند بزرگ جثه در اوج سادگی طراحی شده است.
 
نمای جلو
چراغ‌های جلوی این خودرو از حالتی کشیده برخوردارند و زوایای تند و تیزی را به نمایش در می‌آورند. بخش جلو پنجره در نسخه‌های جدیدتر این خودرو حالت پهن‌تری نسبت به سابق یافته است و دو چراغ جلوی این محصول را به یکدیگر پیوند می‌دهد. کمی پایین‌تر از آن سپر جلوی این خودرو قرار گرفته که در عین ساده بودن از حالتی نسبتا ستبر برخوردار است. در مجموع می‌توان سادگی نسبی موجود در خودروهای شاسی بلند بزرگ جثه را در نمای جلوی این محصول میانه قامت نیز مشاهده کرد.
 
 
نمای جلوی خودروی پرادو
 
 
نمای کناری
این سادگی نسبی در دو نمای دیگر خودروی پرادو نیز مشاهده می‌شود. در نمای کنار، گلگیرهای این خودرو از حالت برجسته‌ای برخوردارند و بدنه‌ی کناری آن را تا حدی تنومندتر از حالت عادی نشان می‌دهند. نقش خطوط حجم دهنده در این نما نیز بیش از هر نقطه در بخش پایینی بدنه‌ی این خودرو خودنمایی می‌کند.
 
 
نمای کناری خودروی پرادو
 
 
نمای عقب
نمای عقب خودروی پرادو از خصلتی مشابه با خودروهای شاسی بلند بزرگ جثه بهره می‌برد و نوعی سادگی توام با صلابت را بازتاب می‌دهد. درب محفظه‌ی پشتی این خودرو بخش مهمی از نمای عقب آن را به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که فضای اندکی برای قرار گرفتن چراغ‌های عقب این خودرو در بخش پشتی آن وجود دارد. از همین رو چراغ‌های عقب خودروی Prado تا حدی کوچک و باریک طراحی شده است و از حالت عمودی و نسبتا ساده‌ای بهره می‌برد. نظیر همین سادگی را می‌توان در نوع طراحی سپر عقب این خودرو نیز مشاهده کرد. البته هم نوع طراحی چراغ‌ها و هم شکل سپر عقب در نمونه‌های جدید خودروی Prado بهتر از قبل شده و حالتی مدرن به خود گرفته است.
 
 
قیمت پرادو
 
 
نمای داخل
طراحی فضای داخلی خودروی پرادو نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است. در بخش‌هایی از داشبورد، درها و حتی فرمان این خودرو از طرح چوب استفاده شده که تنوع مناسبی به ظاهر فضای کابین آن بخشیده است. البته در طراحی بخش‌هایی از کابین این خودرو مواد پلاستیکی به کار رفته است. موادی که می‌توانستند از جنس بهتری انتخاب شوند. با این حال از نظر نوع طراحی نمی‌توان ایراد خاصی را به فضای داخلی خودروی Prado وارد دانست.
 
از نظر میزان فضای در نظر گرفته شده برای جا دادن مسافران و فضای مختص به حمل بار نیز این خودرو مانند یک خودروی شاسی بلند واقعی عمل کرده است. به هر حال می‌توان به نمای داخلی و خارجی این خودرو هم مانند کیفیت بخش فنی یا کمیت امکانات و قابلیت‌های به کار رفته در آن نمره‌ی قبولی داد.
 
 
قیمت خودروی پرادو
 
 
قیمت خودروی پرادو
همان گونه که به آن اشاره شد با توجه به وارد نشدن خودروی پرادو به ایران مسلما نسخه‌های کار نکرده‌ی این خودرو فعلا در بازار داخل موجود نیست. بنابراین برای علاقه‌مندان به این محصول چاره‌ای جز رفتن به سراغ نمونه‌های دست دوم باقی نمی‌ماند. در حال حاضر نسخه‌های دست دوم این خودرو با توجه به کیفیت و سال ساخت آنها در محدوده‌ی قیمت 300 میلیون تومان تا 700 میلیون تومان معامله می‌شوند. هرچند که نمونه‌هایی با قیمتی بیشتر از محدوده‌ی یاد شده نیز وجود دارد.
 
البته شاید بتوان با کمی جستجو نمونه‌های زیر 300 میلیون تومانی این خودرو را نیز در بازار آزاد یافت. به هر حال در صورتی که بتوانید نسخه‌ای تمیز از این خودرو را با قیمت مناسب بیابید، این خودرو می‌تواند بسیار بهتر از خودروهای کار نکرده‌ی چینی به شما خدمت کند. در پایان این مطلب شما را به مشاهده‌ی ویدیویی از مدل 2016 این خودرو دعوت می‌کنیم.

خواندنی ها


 آرایش و زیبایی

لاک عروس چه رنگی باشه

یک لاک ناخن مناسب و انتخاب آن یکی از دشوارترین مراحل آرایش عروس خانم ها و دختر خانم ها می باشد ، هرچند این انتخاب از انتخاب لباس عروس راحت تر است ، ولی وسواس های بدون دلیل می تواند عروس خانم ها را پیدا کردن و انتخاب انواع پولیش خوش رنگ غافل کند ...

ادامه مطلب
مد و استایل

اصول و نحوه انتخاب کفش عروس

یکی دو روز قبل مراسم عروسی حتما کفش های تان را بپوشید تا پاهای تان به اندازه ی کفش و مدل کفش عادت کند و پاهای تان در آن جا باز کند تا برای عروسی راحت باشدند. چنانچه امکان پوشیدن لباس عروس تان را داشتید حتما این کار را به همراه پوشیدن کفش های تان انجام دهید و با آن برقصید و راه بروید. چون راه رفتن با یک کفش پاشنه دار با لباس پف دار و حجیم کار سختی است و به تمرکز وتمرین نیاز مند است

ادامه مطلب
سایر

حقایقی جالب در مورد ماهی ها که باید بدانید

ماهی ها موجودات آبزی مهره داری هستند که دارای حدود 30 هزار گونه در جهان می باشند و جالب است از حقایقی که در مورد آن ها و زندگی شان وجود دارد بدانید.

ادامه مطلب
فرهنگ و هنر

آرامگاه این مشاهیر ایرانی خارج از ایران است

در میان مشاهیر ایرانی آرامگاه ابدی برخی خارج از مرزهای ایران قرار دارد که در این مطلب مروری بر این چهره های سرشناس فرهنگ و ادب داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

ادامه مطلب
 روانشناسی

انسان شناسی و فرهنگ

زیبایی و زیبایی طلبی بخشی از تمایلات انسانی برای کسب تعالی جسمانی است. اما این میل طبیعی همواره با رویکردها و دیدگاه های مختلفی تحلیل شده است. تا پیش از عصر روشنگری جسم به عنوان بخشی از عالم مادی مورد انتقاد و بی توجهی قرار می گرفت یا حتی توصیه می شد برای تعالی روح ،افراد ریاضت ها و آسیب های بدنی را متحمل شوند ...

ادامه مطلب
مد و استایل

ژست عکس عروس و داماد

یکی از قسمت های مهم در مراسم نامزدی و عروسی ، پیدا کردن و انتخاب یک آتلیه عروس و آتلیه عکاسی برای روز مراسم عروسی می باشد ، که برای انتخاب یک آتلیه عکاسی و عروسی برای نامزدی و عروسی معیار های مختلفی را دارد که با فهمیدن آنها یک خاطره خوب و عالی از مراسم عروسی و نامزدی خود تجربه خواهید کرد ...

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

نکاتی در خصوص دوران بارداری

دوران بارداری، دوران مهمی است که خانمها برای عبور موفق از آن و حفظ سلامتی خود و نوزادشان، نیازمند دانستن و رعایت نکاتی هستند. از جمله این نکات، توجه به رژیم غذایی، خواب کافی، استفاده از لوازم آرایشی و ...

ادامه مطلب
سبک زندگی

عکاسی از یک عروسی از نامزدی تا پذیرایی

چه می‌شود اگر شما بتوانید تمام این لحظات را قبل از روز عروسی ثبت کنید ؟ این لحظات چقدر شگفت‌انگیز بود ؟ خوب ، یک راه برای انجام این کار وجود دارد و تمام طول آن کمی آماده‌سازی است تا مطمئن شوید آن خاطراتی را دارید که به مدت یک عمر طول خواهند کشید.

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

شیوه های چوتی مو برای دختران

ترتیب و تنظیم مو از مهمترین بخش آرایش است که زیبایی و سلیقه خانم ها و دختران را به نمایش می گذارد. اگر دختری با موهای دراز و یا نسبتا کوتاهی دارید و برای محافل مهمانی و عروسی ها نمی توانید که موهایش را چگونه دخترانه، ساده و شیک درست کنید، چند مدل چوتی ساده دخترانه را به شما پیشنهاد می کنیم.

ادامه مطلب

سراسر وب

 روانشناسی

بازی های ذهنی که مردان با زنان راه می اندازند

بعضی از مردان به دلایل مختلفی ناگهان شروع به بازی های ذهنی با زنان و اذیت و آزار آنان می کنند که ممکن است علت آن فقط تفریح برای مردها باشد.مردان علاقه زیادی به انجام بازی های ذهنی با زن ها دارند که گاهی درک مفهوم این بازی ها برای زنان مشکل است . بازی های ذهنی انواع مختلفی دارند ولی آنچه در همه آنها مشترک است ، فرستادن سیگنال های مختلط برای بازی کردن با احساسات فرد مقابل است .

ادامه مطلب
مد و استایل

جدیدترین ترند های عروسی

سال نو تقریبا ً به ما بستگی دارد و طیف وسیعی از موضوعات عروسی ، رنگ ، طرح و گرایش‌ها جدید را در بر می‌گیرد . ما با گپ زدن با زوج‌های ایرانی برای آنچه که آن‌ها برای ازدواجشان دوست دارند و آنچه که می‌خواهیم در سال ۲۰۱۹ شاهد آن باشیم صحبت کرده ایم . عناصر لوکس و لحظات خصوصی قطعا ً چیزهایی هستند که به دنبال آن هستند ، در حالی که شخصی سازی شده و آرایش طبیعی به هیچ جایی نمی‌رود . با ما باشید در ادامه مطلب تا جدیدترین ترند های عروسی سال 2019 را به شما نشان بدهیم ...

ادامه مطلب
اخبار

معنی علامتهای G, H+, E, 3G و LTE برروی تلفن همراه چیست؟

هر یک از این علامت های اینترنت که بر روی تلفن همراه شما نشان داده می شود به شما می گوید که به چه نوع از شبکه داده ها وصل شده اید،و این شبکه های مختلف با امکانات و سرعت اتصال به اینترنت بسیار متفاوتی ارائه خواهندشد.

ادامه مطلب
سبک زندگی

بهترین مکان‎ها برای ماه‎ عسل

هر سال هزاران زوج ایرانی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا برنامه‌های ازدواج آن‌ها را پیدا کنیم ، جایی که آن‌ها به دنبال ماه عسل خود هستند ، و خیلی چیزهای دیگر. امسال ، ما از برخی گرایش‌های جالب سفر ماه‌عسل برای ایرانی که جشن ماه عسل را جشن می‌گیرند پرده برداشته ایم . اینها ۱۰ مقصد برتر برای ماه عسل بودند ...

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

ماسکی که وز و خشکی مو را فوری رفع می کند

کسانی که موهای وز و خشک دارند برای درمان و رفع آن می توانند با مواد طبیعی و خانگی ماسک مو بسازند و با استفاده از آن ها موهای صاف و نرمی داشته باشند.

ادامه مطلب
مذهبی

4 دلیل مهم جهنمی شدن انسان چیست؟

طبق آیات قرآن کریم در روز قیامت بین بهشتیان و اهل جهنم گفتگویی در می گیرد که به چهار دلیل اصلی جهنمی شدن اشاره میکند.

ادامه مطلب
ورزشی

تناسب اندام و سلامتی برای روز عروسی

در دنیایی که همه چیز ماشینی شده و فست فود ها بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان ها شده اند و چاقی اجتناب ناپذیر مینماید، لاغری آرزویی دست نیافتنی به نظر میرسد. انواع داروها، ورزش ها، دستگاه های مختلف و جراحی ها هر روز از تلویریون تبلیغ میشود که میتواند وزن افراد را کاهش دهد. اما برخی اوقات چاقی، مامنی برای سودجویانی است ...

ادامه مطلب
سایر

انتخاب دسته گل عروس

یکی از تاثیرگذارترین مواردی که در جشن عروسی در مرکز توجهات است دسته گل عروس خواهد بود. بهتر است اگاه باشید که چه سایز دسته گلی با لباس شما بیشتر هماهنگی دارد

ادامه مطلب
مد و استایل

کارت عروسی خاص

با پیشرفت و شهری شدن بیشتر زندگی ها، همه به دنبال امکانات مدرن تر و به روز تر هستیم؛ در عروسی هایمان نیز به دنبال جدیدترین و شیک ترین هستیم. یکی از اجزای عروسی که دستخوش تغییرات زیادی بوده، کارت های عروسی هستند. کارت ها تنوع بی نظیری پیدا کرده اند و از مقوا، چوب، پارچه و حصیر ساخته میشوند و با انواع تزیینات مزین میشوند، تقاضا برای آن ها به شدت بالا رفته است و امکان انتخاب گسترده ای را برای عروس و داماد بوجود آورده اند ...

ادامه مطلب

مطالب جالب

سبک زندگی

خدمات عروسی در تهران

ما در این مطلب لیست بهترین خدمات عروسی در تهران را به شما معرفی می کنیم تا در بین بهترین خدمات عروسی در تهران ، خدمات عروسی مربوط به مراسم خود را پیدا کرده و قدم به قدم عروسی و مراسم خود را برنامه ریزی کرده ، جهت ادامه مطلب دکمه بیشتر را زده تا لیست بهترین خدمات عروسی در تهران را به شما معرفی کنیم ...

ادامه مطلب
 روانشناسی

ویژگی‌‌های شخصیتی تک فرزندان

کمال‌گرایی از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی تک فرزندان است. آنها افرادی کوشا، با وجدان و رهبرانی بالقوه هستند که در هر سنی احساس بزرگسالی می‌کنند.

ادامه مطلب
سبک زندگی

یک عروسی شیک و به یادماندنی

در زمان قدیم برای برگذاری یک عروسی سنتی همواره راه هها و تم های یکسانی بودند و اما الان تم ها و گزینه های بسیاری برای برگذاری هرچه جذاب تر مراسم عروسی وجود دارد ، یکی از مهمترین موضوعات هر مراسم عروسی برنامه ریزی آن است که پس از آن همه چیز از قبیل دعوت نامه ها ، طرح های رنگی ، گل ها ، تم عروسی کاملا برنامه ریزی میشود ...

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

آزمایشات قبل از ازدواج

همه بر این باوریم که در ازدواج، عشق و علاقه بین زوجین اولین و مهمترین فاکتور برای موفقیت در زندگی مشترک است؛ عشقی که برای سالیان دراز میتواند متضمن دوام رابطه زن و مرد باشد. اما در کنار علاقه قلبی، باید سلامت جسمی و بدنی طرفین را برای داشتن خانواده سالم و جلوگیری از آسیب های بعدی سنجید ...

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

با استرس شب امتحان چه کنیم؟

استرس و اضطراب شب امتحان نه تنها برای دانش اموزان بلکه برای والدین هم یک مشکل است . برای رفع این مشکل روانشناسان تربیتی پیشنهادات فوق العاده کارآمدی دارند.

ادامه مطلب
کتاب آشپزی

“همبرگر کبابی” رژیمی را به راحتی در خانه درست کنید!

اگر فرصت زیادی برای تهیه غذا ندارید با استفاده از دستور تهیه “همبرگر کبابی” رژیمی به سادگی این غذای رژیمی را در خانه درست کنید.

ادامه مطلب
سبک زندگی

آتلیه عروس

وقتی که نوبت به عروسی و مراسم ازدواج می رسد ما همیشه دنباله این هستیم که عروسی و ازدواج خود را تمام کمال به صورت عالی برگذار کنیم ، یکی از قسمت های مهم هر عروسی که عروس و داماد بهش توجه می کنند انتخاب آتلیه عروس خوب هستش تا بتوانند لحظات نابی که در مراسم عروسیشان رخ می دهد رو به تصویر بکشن و تا اخر عمر از بهترین خاطرات عروسی و ازدواجشان عکس های خیلی شیک و زیبایی به جا بزارن ...

ادامه مطلب
سبک زندگی

زندگی زیر یک سقف

روزهای ابتدایی زندگی مشترک معمولا بسیار شاد و خوش سر میشوند و نشانه ای از هیچ گونه اختلافی بین زوجین مشاهده نمیشود. اما بعد از اینکه چند سالی از آن میگذرد، با بوجود آمدن هر مساله کوچکی، شروع به جر و بحث میکنند و برای روزها و حتی ماه ها با هم قهر کرده و حرف نمیزنند. گاهی حد اختلافات به آنجا میرسد که دیگر رسما به هم توجهی ندارند و بود و نبود همسرشان برای آنها تفاوتی ندارد.

ادامه مطلب
کتاب آشپزی

طرز تهیه کنسرو برگ مو با ماندگاری بالا

بهترین روش برای نگهداری از برگ مو، تهیه کنسرو برگ مو است. یکی از مزیت‌های این روش، نگهداری طولانی‌مدت برگ مو با ماندگاری بالاست که باعث می‌شود در هر فصلی به آن دسترسی داشته باشیم.

ادامه مطلب